Kinoa başlı başına bir süper besin, biz bu gruba bir de Organik Sertifikalı ve Peru nun iri taneli Royal Quinoa ailesini de ekledik. Uluslararası standartlarda organik tarım uygulamasıyla belgelenmiş ve dünyanın en kaliteli kinoası kabul edilen Royal Quinoa artık kolayca ulaşabileceğiniz bir yerde :)

Organik Royal Kinoa


Kinoa tahıl olmayan ama tahıl gibi kullanılan Güney Amerika’ daki And Dağları’ nda yetişen bir bitkidir.
Asırlar öncesi bölgenin yerli halkı İnka uygarlığının en önemli besin kaynağı olan bu mütevazı bitki, besin değeri keşfedilince son yıllarda çok popüler olmuştur. Nasa uzaya gönderilen astronotların beslenmesinde kinoa kullanmış,Birleşmiş Milletler 2013 yılını “Kinoa Yılı” ilan etmiştir.


Bizim ayrı bir kategoride satışını yaptığımız Beyaz Organik Kinoa Peru'nun Royal Quinoa adıyla geçen iri taneli ve en değerli ürünüdür. Ülkemizde özellikle "organik" gıda ile beslenen aileleri ve bireyleri düşünerek ithalatını yaptığımız Organik Kinoa nın organik sertifikası Avrupa, Japonya ve Kuzey Amerika tarafından tanınmaktadır. Sizlerin de bildiği gibi bu tarz sertifikaları almak, sürekliliğini sağlamak hayli güç olmasının yanısıra, ithalatından, paketlenmesine kadar ayrı bir özen gösterilmesi gerekmektedir. 

Dünyanin en süper gidasi en güzel haliyle

Gluten

Şeker

Soya Ürünü

Koruyucu

İÇERMEZ

Parlatıcı

Renklendirici

Dolgu Maddesi 

Organik Kinoa Sertifikası
CERES-CERTIFIED.jpg

Organik Royal Kinoa